Şirketlerin Kredibilitesi

Kredi notlarımız, iş ortaklarınızı doğru bir şekilde değerlendirmenize ve B2B alanında güvenli kararlar vermenize olanak tanır.

İş ortaklarınızı tanımak çok önemlidir

Başka bir şirketle iş ilişkisi kurmak istiyorsanız, muhatabınız hakkında uygun bilgilere ihtiyacınız var. Her şeyden önce, bunlar uzun vadede kendi ekonomik başarınızı sağlamaya hizmet eder. Kredi notlarımız ile B2B sürecinde iş ortaklarınızı doğru değerlendirmenize ve güvenli kararlar almanıza yardımcı oluyoruz.

Şirketler hakkında ticari bilgiler

Bir girişimci olarak, çalışmak veya yeni bir sözleşme yapmak istediğiniz şirketlerin kredibilitesi konusunda bilgi edinmelisiniz. Çünkü ödeme güçlükleri, ödeme gecikmeleri veya ödenmesi için uzun süre beklemek zorunda kaldığınız faturalar sadece can sıkıcı değil, aynı zamanda artan eforla da ilişkilidir. Hatta açık faturalar şirketinizin likiditesini ciddi şekilde etkileyebilir.

Bunu önlemek için, AB ve Türkiye genelindeki şirketler hakkında çeşitli bilgiler ve uluslararası pazar için yabancı firmalar hakkında bilgiler sunuyoruz. Ayrıca, değişikliklerin bildirimi de dahil olmak üzere daha uzun bir süre boyunca şirket gözetimini garanti eden verimli izleme çözümleri de sunuyoruz.

CREDİTREFORM TURKEY BİLGİ SERVİS DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ

Premium Veriler

Yüksek riskli iş kararları için kapsamlı bir paket. Kredi itibarının gelişmesine ek olarak, on iki aylık izleme dahil olmak üzere eksiksiz yıllık mali tablolar, önemli bilanço rasyoları ve harici ödeme deneyimlerine ait bilgiler alabilirsiniz.

Creditreform Bonität Unternehmen Prüfung

Kredi raporu

Daha yüksek risk alanındaki işlemlerin ayrıntılı değerlendirmesi. Creditreform kredibilite endeksine ek olarak, bilanço verileri, sektör bilgileri, güncel ve geçmiş mali rakamlar ve ödeme şekli hakkında bilgiler de alabilirsiniz.

Kompakt bilgi

Orta riskli işlemlerin sağlam temellere dayanan değerlemesi. Creditreform kredibilite endeksine ve genel ana verilere ek olarak, güncel mali rakamlar ve ödeme yönteminin bir değerlendirmesini de alabilirsiniz.

Kısa bilgi

Altı risk sınıfına ait kredi derecelendirmesi ile düşük risklerin güvenilir bir şekilde değerlendirilmesini içerir. Ayrıca en önemli ana verileri, satış, personel rakamlarını ve özet bir kredi derecelendirmesi alabilirsiniz.

Trafik Işığı verileri

Trafik ışığı (yeşil, sarı, kırmızı) göstergeleri kullanarak küçük ölçekli işlemlerin hızlı risk değerlendirmesini sağlıyoruz. Firma adı, yasal statü, adres ve iletişim bilgileri gibi önemli şirket verilerini temin etme imkanı mevcuttur.

Uluslararası Ticari Bilgiler

Uluslararası müşterilerin ve tedarikçilerin ayrıntılı kredibilite bilgileri ve risk sınıflandırması: orta ila büyük ölçekli işletmeler için mevcuttur.

Creditreform Bonität Unternehmen Ausland

Uluslararası Kompakt Veriler

Küçük ve orta ölçekli işletmeler dahil yabancı ortaklarınızı değerlendirmek için özet ekonomik veriler.

Uluslararası Kısa Veriler

Düşük hacimli uluslararası işlemler için kredibilite trafik ışığı göstergelerini kullanarak hızlı bir değerlendirme sağlıyoruz.

İzleme

Kredi itibarı veya ana verilerdeki değişikliklerin ve ek gerekçelerle güncellenmiş bilgilerin doğrudan bildirimi: Orta ila yüksek riskli bölgeler içindir.

Creditreform Firmen Überwachung

İflas İşlemleri Takibi

Tüm iflas başvurularında sürekli izleme ve anlık güncellemeler.

Signal Kredibilitesi

Kredi itibarındaki önemli değişikliklerin bildirimi. Düşük riskli alandaki müşterilerin temel izlemesi içindir.

Signal Adresi

Ana verilerde (şirket adı, adresi, iletişim bilgileri, kimlik numarası) herhangi bir değişiklik olması durumunda derhal bilgilendirileceksiniz ve güncel veriler tarafınıza gönderilecektir.

Uluslararası İzleme

Uluslararası ticarette önemli müşterilerin ve tedarikçilerin sürekli izlenmesi. Değişikliklerle ilgili tüm bilgileri temin edebilirsiniz.

Creditreform Firmen Überwachung Ausland

Uluslararası Signal Universal

Yurtdışındaki iş ortaklarınıza ait önemli değişikliklerin uyarıcılar yardımı ile erken risk tespiti.

Bizden hangi bilgileri alabilirsiniz?

B2B işlemlerinde karar vermek ve sağlam bir temel elde etmek için bizden çeşitli şekillerde bilgi alacaksınız. Tüm bilgilerimiz temel olarak genel şirket verilerini içermektedir. Ayrıca burada önemli olan söz konusu şirketin mali durumunun değerlendirilmesi yani kredi kontrolüdür.  Söz konusu şirketin finansal olarak ne kadar güçlü olduğunu risk sınıflarına göre tam olarak ayrıştırmak için kredi itibarı endeksimizi kullanıyoruz. Sunulan ödeme yöntemi, kredi notu, yapısal veriler - yani yasal statü, kuruluş ve ticaret sicil kaydı - yönetim ve temsil yetkilerine ilişkin bilgiler de bir diğer unsurdur. Seçilen bilgi türüne bağlı olarak, hissedarlar, işletme rakamları, yıllık mali tablolar veya ödeme geçmişi hakkında ek bilgiler de eklenmektedir.

Avantajlar

  • Güncel ve dikkatle kontrol edilmiş işletme bilgilerini, kompakt ve anlaşılır bir sunumunu alabilirsiniz.
  • Ulusal ve uluslararası şirketler için sağlam temelli kredi notları aracılığıyla karar alma güvenliği elde edebilirsiniz.
  • Yurtiçi ve yurtdışındaki tüm önemli mevcut müşteri ve tedarikçileri takip etme ve iş ortaklarınızı yakından takip etme imkanına sahipsiniz.
  • Sürekli güncellediğimiz ve tamamladığımız geniş veritabanı sayesinde değerlendirme temelimiz güvenilirdir.