ÖDEME GÜCÜ & RİSK DEĞERLENDİRMESİ

Özel ticari bilgilerimizle, müşterilerinizi doğru bir şekilde değerlendirme, ulusal ve uluslararası iş risklerini ve fırsatlarını ölçme fırsatına sahipsiniz.

Müşterilerinizi ve iş ortaklarınızı kontrol edelim

İş ortaklarınızın ve müşterilerinizin ekonomik durumunun tam olarak biliyor musunuz? İş kararlarınızı güvenli bir temele oturtan çözümler mi arıyorsunuz? Özel Ticari Raporlarımızla, yeni ve mevcut müşterilerinizi doğru bir şekilde değerlendirme ve ulusal ve uluslararası iş risklerini ve fırsatlarını ölçme fırsatına sahip olacaksınız.

Satın alma işlemlerinden yeni ve mevcut müşterilerin yönetimine ve işlenmesine kadar tüm iş süreçlerinde size eşlik ediyoruz. Geniş ve güncel bilgi yelpazemizle, tüm önemli alanlarda bilgide belirleyici bir avantaj elde etmenizi sağlıyoruz. Kredi bilgileri, genel firma verileri, analizler, harici ödeme deneyimleri veya izleme olsun - her ihtiyaç için en uygun çözümlere sahibiz.

Creditreform-Bonitaet-Unternehmen-950x503.jpg

Şirketlerin ödeme gücünü kontrol edin ve şirketleri izleyin

Kısa bir “trafik ışığı” raporundan derinlemesine bir premium raporuna kadar uzanan ürün yelpazemiz ile bir şirketin ne kadar borç ödeme gücüne sahip olduğu sorusunu yanıtlıyoruz.

CREDİTREFORM TURKEY BİLGİ SERVİS DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ
Creditreform-Unternehmensinformationen-950x503.jpg

Firma verilerine ulaşın ve rapor temin edin

Müşterinize ait ana verilerin kalitesinden emin olmak ister misiniz? Firma Bilgi Hizmetimiz size eksiksiz güncel bilgiler sağlıyor. Riskleri ölçmek ve satış potansiyelini tam olarak belirlemek ister misiniz? Size diğer şirketlerin analizlerini sunuyor, pazar ve rekabet durumlarını değerlendiriyoruz.

CREDİTREFORM TURKEY BİLGİ SERVİS DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ

Hassas Değerlendirme: Creditreform Ödeme Gücü Endeksi

Ödeme Gücü Endeksimiz, ödeme gücünün ve dolayısıyla bir müşterinin veya iş ortağının ödeme gücünün hızlı ve doğrudan bir değerlendirmesini sağlar. Uygunluğuna göre ağırlıklandırılan ve toplam bir değer oluşturmak üzere birleştirilen (üç basamaklı bir sayı biçiminde) geniş bir bilgi yelpazesi hesaplama için değerlendirilir. Sektör riski, ödeme yeöntemleri, ciro, kredi düşüncesi, çalışan sayısı veya sipariş durumu gibi özelliklere dayanarak, bir ödeme temerrüdü olasılığının ölçüsünü nicelleştiriyoruz. Kredi endeksi 100 ila 500 veya 600 arasında bir değere sahip olabilir: Bu, mükemmel bir ödeme gücü ile ödemelerin durdurulması arasındaki yelpazeye karşılık gelir. Bu şekilde, talep edilen şirketin sağlam temelli bir değerlendirmesini alabilir ve başka önlemlere karar verebilirsiniz.

Ödeme Gücü Endeksinin hesaplama yöntemini sürekli geliştiriyoruz. Gelişmiş matematiksel-istatistiksel analiz yöntemleri kullanılır. Ekonomik yapıdaki yapısal değişiklikler ve bireysel pazar segmentlerinde temerrüt olasılıkları dikkate alınır.

Veri kalitesi: şirketinizi başarıya götüren bilgi akışı

Sağlam bir temel olmadan, uzun vadede hangi müşteri ilişkisinin kârlı, hangisinin daha riskli olduğuna karar vermek mümkün değildir. Sizi en iyi şekilde desteklemek için bilgilerimizi çok sayıda kaynaktan tedarik ediyor ve verileri güncellik ve kalite açısından günlük olarak kontrol ediyoruz. Kaynaklarımız şunları içermektedir: Ticari sicil veya borçlu sicil kayıtları gibi kamu sicil kayıtları. Ayrıca şirket verileri, yani bilançolar ve yıllık raporlar, ödeme deneyimleri ve yazılı tedarikçi sorguları bulunmaktadır. Teklifimiz, bilanço analizleri, taleplerin işlenmesi, kendi müşteri ödeme deneyimlerimiz ve tahsilat prosedürleri hakkında verileri içeren özel Creditreform kaynakları ile tamamlanmaktadır. Uzmanlarımızın sitede sürekli ve devam eden araştırmaları da veri tabanının eksiksiz olmasını sağlamaktdır.

Avantajlar: Biz en iyi ne ifade eder ?

  • Güvenilir kredi değerlendirmesi
  • En yüksek veri kalitesi ve güncelliği
  • Uluslararası şirketler hakkında kredi raporları
  • İşlemleriniz için özel çözümler
  • Danışmanlık ve kişisel iletişim
  • Güvenlik ve verilerin korunması
     

İletişim Formu