Creditreform Türkiye'ye Hoşgeldiniz

Creditreform Türkiye, kredi-risk yönetimi destek hizmetleri ve ticari bilgi sağlayıcısıdır.

Creditreform Türkiye Hakkında

Uluslararası ticaretin bir gereği olarak her firma, çalıştığı firmaların ödeme gücünü ve ekonomik durumunu öğrenme gereksinimi duymaktadır. Creditreform Turkey Bilgi Servis ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd şirketi de CREDITREFORM organizyonu bünyesinde kurulmuş olup, müşteri ve üyelerine firmalar hakkında en güvenilir bilgileri iletmekle sorumludur.

2009 yılından bu yana İstanbul’da faaliyet gösteren şirketimizin temel prensibi Batı Avrupa'da olduğu gibi, dürüst olmayan tüccarlar hakkında bilgi paylaşımı yoluyla üyeler arasında karşılıklı yardımlaşmadır. Creditreform Türkiye tüm müşterilerinin performansını desteklemek üzere tasarlanmış ticari hizmetler yelpazesi sunar.

Creditreform Türkiye Hizmetlerine Kısa Bir Bakış:

 • Kredi Raporu: Yurt içinde ve yurt dışında iş bağlantısına girmek istediğiniz şirketlerin güvenilirliği hakkında bilgi edinmenizi sağlayan raporumuz, firmanın özet tanıtım bilgilerinin yanında firmanın geçmiş ödeme performanslarını ve bundan yola çıkılarak verilen derecelendirme notunu ve kredi limitini içerir. Hazırladığımız kredibilite raporlarının nihai kullanıcıları çoğunlukla finansal kuruluşlar ve sigorta şirketleridir.

 • Alacak Takibi: ticari hayatta özellikle dış ticarette ortaya çıkan her türlü anlaşmazlığın giderilmesinde arabuluculuk rolü üstlenerek taraflar arasındaki problemleri gidermek üzere tahsilatı şüpheli hale gelen alacaklarınızın takibini yapıyoruz. Creditreform Türkiye Ltd. uluslararası partnerleri ve Avrupa sathına yayılmış Creditreform ofisleri sayesinde sınırlara bağlı kalmayarak global sorunları en hızlı şekilde hukuki yollarla çözümlendirir
 • Pazarlama Desteği: Yurt dışında belirli bir bölgede yer alan üretici ve satıcıların adres-iletişim bilgilerini elde etmek ve aralarından isabetli bir seçim yapmak için size yardımcı olacak pazar analizi ve müşteri verileri sağlıyoruz. Örneğin bir ayakkabı üreticisi Avrupa'nın herhangi bir bölgesine yapacağı seyahat öncesinde bizimle görüşerek istediği bölgenin posta kodundan yola çıkarak o bölgedeki ayakkabı mağazalarının isim, adres, telefon bilgilerini 6 iş günü içerisinde bizden temin edebilmektedir. Daha sonra çalışmak istediği firmalar hakkında detaylı kredibilite raporu isteyerek daha sağlıklı karar verebilir. 

Creditreform Türkiye’yi, büyüme ve gelişme araç setinizde müşteri dostu, ekonomik açıdan verimli bir kaynak olarak bulacağınıza inanıyoruz. İşletme yöneticileri, kredi riski yöneticileri ve iş ortakları Creditreform Türkiye’nin ürün ve hizmet tekliflerinde aradıkları değerleri bulacaktır: sizi çok yakında müşterimiz olarak görmeyi dört gözle bekliyoruz!

Türkiye'de Creditreform'un bazı üye ve müşterileri:

 • Türk Eximbank
 • Coface
 • Liebherr
 • Jungheinrich
 • Yıldız Holding
 • Petkim 
 • Socar
 • Doğan Medya
   
CREDİTREFORM TURKEY BİLGİ SERVİS DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ

Ne yapıyoruz: Hizmetlerimiz

Creditreform-Bonitaet-Risikobewertung-950x503-V2.png

Kredibilite & Risk Değerlendirmesi

Bilgi, kredi kontrolü, izleme, ödeme deneyimleri

Daha fazla bilgi
Creditreform-Inkasso-Rechnung-offen-950x503.jpg

Alacak Takibi & Alacaklar

İhbar, alacak yönetimi, kredi sigortası, faktoring

Daha fazla bilgi
Creditreform-Marktanalyse-Kundendaten-950x503.jpg

Pazar Analizi & Müşteri Verileri

Lokasyon potansiyeli, pazar ve sektör bilgisi, müşteri yönetimi

Daha fazla bilgi